Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 - 05 - 2016, 16:52   #1 (permalink)
Squad Konuyu Baslatan
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere kapalı
Charles Bukowski Sözleri

*Senin unutamadığın, daima senden uzakta olandır...

*Her insanın, hayatında kaçmakla direnmek arasında bir seçim yapmaya zorlandığı anlar vardır. Ben direniyorum.

*Kuşkusuz ki en büyük ön yargı; etrafımızdaki herkesi 'insan' sanmamızdır...

*En büyük acı, Başkalarıyla paylaşmaya cesaret edemediğin acıdır.

*Ya düşlerinin peşine düşmeyi seçersin Ya da olanları kabullenmeyi. İyiliklerinle güçlenir, keşkelerinle tükenirsin. karar senin.

*Bir insanı sevmek mümkün mü sence ? iyi tanımadığınız biri ise belki. ben insanları pencereden seyretmeyi severim...

*İnsanlar yorgun, Hayat tarafından cezalandırılmış, Ya sevgiyle ya da sevgisizlikle Sakatlanmış.

*Gerçekten verecek sevgim var; ama bunu hakedecek kimsem yok..

*Yılların, bana öğrettiği şeylerden biri de bu oldu; Mutluluğu yakalamışsan, sorgulama.

*Bu kadar iyi niyetli olmayın, Çünkü en yakın bildiğiniz vefasız çıkabilir ve sizi düşmanlarınız değil de dostlarınız yıkabilir.

*Acıya kahkaha atabilmek bir sanatsa eğer; Ben çok pahalı bir tabloyum.

*Yaşam felsefemi sordular cevapladım .. "Sonsuza dek yaşayacakmış gibi düşün, yarın ölecekmiş gibi yaşa.

*Üzülme evlat, Kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki.

*Sevmek belki bir şeydir; ama sevildiğini bilmek çok şeydir.

*İnsan; Geçmişin hasretçisi, geleceğin özlemcisi, yaşadığı anın şikayetçisidir.

*Sevdirmeye ***ret etme kendini, sevilmeye terket.

*Sevmeyi falan değil, yalnızlığı öğren! -Çünkü en çok ona ihtiyacın olacak...

*Zaman unutturmaz dostlarım, sadece uyuşturur.

*Yeterince dürüstsen, fazlasıyla aşık ve gerçekten seviyorsan; Hazırsın demektir: artık mutsuz olabilirsin.

*Boş insanlarla içi dolu hayaller kuramazsınız .

*Benim de kalbim boş artık, Tıpkı sizin beyniniz gibi...

*İnsanların, senin hakkında ne düşündüklerini önemsemeyerek, ömrünü uzatabilirsin mesela.

*Basit erkek, bütün bayanlara güzelsin demeyi tercih eder. Basit kadın buna inanır, zor kadın güler ve geçer. hayat devam eder.

*Tünele girdiğinizde dikkat edin dostlarım, umut sandığınız ışık tren farı olabilir.

*Bu kadar iyi niyetli olmayın, Çünkü en yakın bildiğiniz vefasız çıkabilir ve sizi düşmanlarınız değil de dostlarınız yıkabilir.

*Dostumsan yanımda, düşmanımsan karşımda ol. Ortada bir yerde isen; Benden uzak ol...

*Yalnız olmak, Yanlış yerde ve yanlış bir kalpte olmaktan iyidir.

*Sırtından vurana kızma, ona güvenip arkanı dönen sensin. Arkandan konuşana da darılma, onu insan yerine koyan yine sensin.

*Seni hiçbir zaman affetmeyeceğim", içerisinde "Seni hiçbir zaman unutmayacağım"ı da barındırır.

*Unutmayın dostlarım, Daha çok seven taraf, kaybetmeye daha yakın taraf olur hep.

*Anladım ki; Hayatında birinin olmaması değil, birinin hayatında olamamakmış yalnızlık.

*Gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum... Genç olmanın moda olduğu bir devirde yaşlıyım... Seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde, senden nefret ediyorum...

*Hep kalıplara uymayı reddettim. Geldiğim nokta şu; Diğerlerinden daha mutsuz, bi o kadar umutsuz ama kafam hepsinden daha güzel.

*Bir çiçeğin büyümesi bizi ne kadar kederlendiriyorsa, ölüm de o kadar kederlendirmeli. korkunç olan ölüm değil, yaşanan ya da yaşanamayan hayatlardır.

*Kuşkusuz ki en büyük ön yargı; etrafımızdaki herkesi insan sanmamızdır.

*Kadınlara yalan söylemekten çekinmeyin. Yeter ki kendileri için söylendiğini bilsinler.

*Her şeye rağmen huzur vardı havada.