Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 - 05 - 2016, 16:26   #1 (permalink)
Squad Konuyu Baslatan
Kullanıcıların profil bilgileri ziyaretçilere kapalı
Johann Wolfgang von Goethe Sözleri

*Hatalarımızın yüzümüze vurulmasından , bunlardan ötürü cezalandırılmaktan rahatsız olmayız, sabırla bunların acısını çekeriz; ama kendimizi bu hatalardan arındırmamız gerektiğinde sabrımız ortadan kalkar.

*Geleceğe bakmayı severiz çünkü önümüzde şekilsizce uçuşmakta olan olaylara dilediğimiz gibi şekil vermek isteriz.

*Her su olan yerde kurbağa yoktur, ama kurbağa sesi olan yerde su vardı.

*Bir olan Allah'a iman,daima ruh yükseltici etki gösterir.Zira bu inanç insana kendi iç âleminin vahdetini birliğini hatırlatır.

*Mezardakilerin pişman olduklari şeyler için, dünyadakiler birbirlerini yiyorlar!

*Gerçek dost; Düştüğünde sana yardım eden değil, Seni düşürmemek için düşmeyi göze alan kişidir..

*İyi bir karın mı olmasını istiyorsun? Öyleyse tam bir koca ol!

*Herkes Pinokyo gibi tahtadan insana dönüşme şansı bulamadı, Kimileri hep odun kaldı.

*Daha ileriye ulaşman için bir kaç adım geri gitmeyi öğrenmelisin. Çünkü en ileri sıçrayışlar, iki adım geriden başlar.

*Baskı ve şiddet yalnızlıktan doğar, karakter dünyanın fırtınaları ve dalgaları arasında şekil alır.

*Biz birbirimizin hiçbir şeyi olmayacaktık, ama her şeyi olduk.

*Bütün dikkatiniz kendinizdeyse mutluluğu garanti ettiniz demektir.

*İnsan kendini hiçbir yerde, karıncalar gibi kaynaşan kalabalığı yarıp geçtiği zamanki kadar yalnız hissedemez.

*Bir insanın ulaşabileceği en yüksek düzey, kendi inanç ve düşüncelerinin bilincine varmak, kendi kendini tanımaktır.

*Arkadaş el uzatıp seni yerden kaldırandır , Dost ise onuda aşağı çekeceğini bildiği halde sen daha düşerken el uzatandır. . . !

*İnsanları birleştiren duygular, ayıran ise fikirlerdir.

*Kendine hükmetmeyen uşak kalır.

*Aşk imkansız olan birçok şeyi mümkün kılar.

*Sözleriniz yürekten gelmedikçe, hiçbir zaman iki kalbi birleştiremezsiniz.

*Yeterli zamanımız hep vardır, yeter ki doğru kullanalım.

*Yalın güzeli, güzelden anlayan değerlendirir; süslü ise yığına seslenir.

*Faydasız bir hayat erken bir ölümdür.

*İnanç, Yaşamın Gücüdür.

*En güzel etki, iki benzer ruhun birbirine yaptığı etkidir.

*İnsanların ne kadar kötü olduğunu görmek beni hiç şaşırtmıyor, fakat bu yüzden hiç utanmadıklarını görünce hayretler içinde kalıyorum.

*Biz kadınları oldukları haliyle seviyoruz. Kadınlar ise olmayı vaat ettigimiz halimizi seviyor.

*Dünyada şunu farketmek hiç de güç degil;insan başkalarının eksikliklerini gözünün önüne getiripte, bunları rahatça yermeye koyulunca,kendi suçlarıdan kendini kolayca arınmış hissediyor.

*Akılsızlar hırsızların en zararlılarıdır. Zamanınızı ve neşenizi çalarlar.

*Yardıma çağırdığım şey acılardır.Çünkü onlar dosttur ve iyi öğütler verirler.

*Deliler ve akıllılar aynı derecede zararsızdırlar. Yalnız yarı delilerle yarı akıllılar çok tehlikelidir.

*Aşkım için herşeyden vazgeçerim, fakat özgürlüğüm için aşkımdan da vazgeçerim.

*Adettir; babanın topladığını oğlu saçar.

*En iyi devlet nedir? Bize kendimizi yönetmemizi öğretendir.

*En iyi yönetim kendi kendimizi yönetmeyi bize öğretebilecek yönetimdir.

*Etkinliğimi artırmadan ya da doğrudan doğruya canlandırıp yaşamıma bir şey katmadan bana yalnızca bilgi veren her şeyden nefret ediyorum.